Lora, Cabron şi Voltaj, la Zilele Municipiului Codlea. Programul complet al evenimentului

Lora, Cabron şi Voltaj, la Zilele Municipiului Codlea. Programul complet al evenimentului

În acest weekend se desfășoară Zilele Municipiului Codlea „Kronenfest”, eveniment ajuns la cea de-a XXI-a ediție.

Primăria, Consiliul Local și Casa de Cultură a Municipiului Codlea vă invită în perioada 23-25 iunie 2023 la cea de-a XXI ediție a Zilelor Municipiului Codlea.

Tradiționalul eveniment ”Zilele Municipiului Codlea” se va desfășura în perioada 23-25 iunie 2023 în zona de agrement Maial.

La ediția din acest an vor veni artiști pentru toate gusturile: copii, tineri, părinți și bunici, iubitori de folclor și muzică ușoară deopotrivă, precum și o paradă a portului popular.

Vor concerta Lora, 3 Sud Est, Voltaj, Jo, Cabron, Georgiana Lobonț, dar şi artişti de muzică populară.

Dragi prieteni, O dată pe an avem șansa să petrecem împreună cu ocazia Zilelor Municipiului Codlea, motiv pentru care vă invit la acest sfârșit de săptămână să veniți într-un număr cât mai mare în Maial.” este invitația făcută de Mihai Cîmpeanu, primarul municipiului Codlea

Programul Zilele Municipilui Codlea

Vineri 23 iunie 2023

  • 18:00-19:00 Recital formația ADAGIO
  • 19:00-20:00 Recital formația ZET
  • 20:00-21:00 Recital formatia MILLENNIUM GROUP
  • 21:00-21:45 Recital CABRON
  • 21:45-22:30 Recital JO – LIVE BAND
  • 22:30-24:00 Muzică DJ

Sâmbătă 24 iunie 2023

  • 16:00-17:00 CLUBUL ELEVILOR CODLEA
  • 17:00-17:10 Dansuri modern ,,ACTIVE DANCE”
  • 17:10-18:00 Dansuri modern ,,DANCNYNESS”
  • 18:00-18:30 Recital ALEXIA ŞCHIOPU
  • 18:30-19:00 Recital CORINA ŞI GEORGE NICA
  • 19:00-19:15 Recital PETRA CIOACĂ
  • 19:15-20:00 Recital GRUPUL VOCELIS
  • 20:00-20:15 Recital ALEXXA
  • 20:15-20:45 Recital CRISTINA BONDOC
  • 20:45-21:00 Street dance ANTURAJ DANCE CENTER
  • 21:00-21:45 Recital LORA
  • 21:45-22:30 Recital trupa VOLTAJ
  • 22:30-24:00 Foc de tabără

Duminică 25 iunie 2023

  • 14:30-15:15 Parada participanți la eveniment (plecare din fața Casei de Cultură)
  • 15:15-15:30 Discursuri oficialităţi
  • 15:30-16:00 Trupa de dansuri săseşti Codlea + Dansul melcului
  • 16:00-16:45 Ansamblul folcloric ZESTREA BRANULUI
  • 16:45-17:30 Recital CRISTIAN FODOR
  • 16:45-18:45 Competitie de kandenberg
  • 17:30-18:15 Recital LORENA şi RADU ADAM
  • 18:15-20:15 Ansamblul folcloric MAGURA Codlea şi interpretele: MIRUNA RACOȚIA, MARA CALIN şi ANDREEA NEACŞU
  • 20:15-21:00 Recital GEORGIANA LOBONT
  • 21:00-22:00 Recital 3 SUD EST.
  • 22:00-22:05 Jocuri de artificii
  • 22:05-23:00 Muzică DJ.

Dacă apreciezi știrea, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!

Noutăți RAPID și pe canalul de Telegram: Abonați-vă AICI

Distribuie dacă îți place!

Anunţuri mică publicitate