FC Braşov obține cea mai clară victorie a sezonului!

În etapa a 12-a a Ligii a 2-a de fotbal, FC Braşov a obținut cea mai categorică victorie din acest sezon. FC Braşov a învins cu 4-0 pe CSC Dumbrăvița.

Bulgarul Anghelov a deschis scorul în minutul 19, cu un şut din cădere, din 12 metri, după o pasă de excepție primită de la Dan Spătaru. S-a făcut 2-0 în minutul 58. Anghelov a înscris cu capul, după un corner executat de acelaşi Spătaru.

În minutul 83, Tudor Saim a marcat pentru 3-0 cu un şut plasat de la 14 metri. Acelaşi Tudor Saim a închis tabela în minutul 87, din lovitură liberă, după o gafă a portarului bănățean. Cu acest succes, FC Braşov a acumulat 16 puncte şi este pe locul 12. Stegarii vor întâlni, etapa viitoare, în deplasare, pe Concordia Chiajna.

Te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!

Noutăți RAPID și pe canalul de Telegram: Abonați-vă AICI