
RATBV SA vrea să depășească stadiul de regie încremenită în etapa „dosarele cu șină se depun online la etajul 2”. Evident, este o ironie la ceea ce se întâmplă, însă nu pentru mult timp, sperăm cu toții, în administrația din România.
Managerul RATBV SA, Marian Geman, a anunțat în emisiunea „Secretele Brașovului”, moderată de Sebastian Dan, că regia face eforturi consistente pentru a-și digitaliza serviciile.
„Nu cu eforturi mici, ca să spun așa, cu insistențe majore, vom reuși să introducem aplicația de abonament pentru elevi. Am reușit, prin tot felul de eforturi, să cerem interogarea bazei de date naționale a elevilor și studenților. Curând, vom reuși să eliberă, electronic eliberarea abonamentelor pentru elevi și studenți, direct din aplicație. Astfel, nu va mai fi nevoie ca elevul / studentul, să vină cu carnetul”, ne-a declarat șeful RATBV.
Urmăriți emisiunea integrală, mai jos!
Dacă apreciezi știrea, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!