Accident rutier produs pe DJ105P, între localitățile Arpașul de Sus și Ucea de Sus, la miezul nopții. În accident a fost implicat un singur autoturism, care s-a răsturnat.
La fața locului au fost alocate o autospecială de stingere cu apă și spumă și modul de descarcerare și un echipaj SMURD. De asemenea, la locul intervenției s-a deplasat și echipaj SMURD cu medic din cadrul ISU Sibiu.
Din accident a rezultat o victimă de 19 ani încarcerată, inconștientă. Aceasta a fost extrasă dintre fiarele contorsionate ale autoturismului în stop cardio-respirator. Din păcate, aplicarea manevrelor de resuscitare au eșuat. Tânărul a decedat.
Dacă apreciezi știrea, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!







