Tătaru: ,,Evoluţia COVID-19 ne va arăta şi măsurile, poate şi restrictive, care vor fi impuse”

Tătaru: ,,Evoluţia COVID-19 ne va arăta şi măsurile, poate şi restrictive, care vor fi impuse”

Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, a declarat, joi, că speră să fie menținut un platou al infectărilor zilnice cu coronavirus de 1500-1600 de cazuri și a precizat că efectul şcolii se va vedea la sfârşitul lunii septembrie – începutul lunii octombrie, potrivit g4media.ro.

,,Evoluţia ne va arăta şi măsurile, poate şi restrictive, care vor fi impuse. Noi sperăm să menţinem platoul de 1.500 – 1.600 de infectări şi evaluarea să o facem nu numai zilnic, săptămânal şi la cele două săptămâni. Efectul şcolii îl vom vedea la sfârşitul lunii septembrie – începutul lunii octombrie”, a declarat ministrul, citat de News.ro.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!

Distribuie dacă îți place!

Anunţuri mică publicitate

De top în Brașov