blog-logo

Incidența în județ: 11,40 la mia de locuitori. Cele mai mari cote, la Moieciu și Drăguș, peste 21 la mie

Incidența în județ: 11,40 la mia de locuitori. Cele mai mari cote, la Moieciu și Drăguș, peste 21 la mie

Direcția de Sănătate Publică Brașov a anunțaț incidența la nivelul Brașovului. La nivel județean sunt 7.405 de cazuri de infecție cu COVID 19, respectiv o incidență de 11,40 la mieMuncipiul Brașov a ajuns la 14,67 la mie.

Ticușu rămâne singura comună din județ fără niciun caz de infectare cu COVID 19.

localitatepopulatieincidentacazuri
MOIECIU472921,57102
DRĂGUŞ111821,4724
SÂNPETRU1075220,18217
ORAŞ GHIMBAV801318,72150
BRAN531915,9885
MUNICIPIUL CODLEA2589315,26395
MUNICIPIUL BRAŞOV29254214,674291
ORAŞ PREDEAL478814,4169
FUNDATA70014,2910
HĂRMAN738914,07104
CRISTIAN657113,2487
MUNICIPIUL SĂCELE3729310,91407
ORAŞ RÂŞNOV1878010,70201
HOLBAV134810,3914
PREJMER982710,18100
ORAŞ ZĂRNEŞTI262499,98262
VULCAN52609,5150
VOILA32159,3330
BOD56587,9545
HĂLCHIU51267,6139
TĂRLUNGENI119277,5590
ŞERCAIA29846,3719
POIANA MĂRULUI32996,0620
MUNICIPIUL FĂGĂRAŞ378816,05229
DUMBRĂVIŢA52385,5429
UCEA23925,4313
TELIU46184,9823
FELDIOARA76684,8337
HÂRSENI23414,7011
MĂIERUŞ35044,5716
ORAŞ RUPEA60104,3326
VIŞTEA23114,3310
ORAŞ VICTORIA83953,8132
RECEA34133,8113
SÂMBĂTA DE SUS16203,706
HOGHIZ52013,6519
JIBERT28513,5110
LISA18393,266
CAŢA27182,948
CRIZBAV31042,909
ŞINCA38162,8811
BUDILA51182,7414
BUNEŞTI29392,728
VAMA BUZĂULUI37342,6810
HOMOROD26672,627
MÂNDRA30882,598
COMANA31712,217
BECLEAN18632,154
ORMENIŞ21221,894
ŞINCA NOUĂ16771,793
CINCU20281,483
ŞOARŞ21831,373
PĂRĂU22101,363
APAŢA37211,345
RACOŞ36941,084
UNGRA23360,862
AUGUSTIN22040,451
TICUŞU11270,00

Distribuie dacă îți place!
Alte articole:   Concert susținut de Anatoly, la Muzeul de Artă Brașov

Leave a Reply

Your email address will not be published.