blog-logo

BOX: Marcel Nistreanu, de la clubul Ursache Box Brașov, este campionul României la categoria 71 de kilograme!

În perioada 23-26 noiembrie, Sala Sporturilor din Târgu-Mureș a găzduit, fără spectatori din cauza restricțiilor impuse de pandemia de COVID-19, Campionatul Național de box destinat seniorilor, la care au luat parte cei mai valoroși pugiliști din România.

Cel mai bun la categoria 71 de kilograme a fost sportivul antrenat de Daniel Ursache, Marcel Nistreanu, de la clubul Ursache Box Brașov. Aceasta a câștigat medalia de aur și a devenit campion național al categoriei, după ce a învins, în finală, un pugilist din Cluj-Napoca. Marcel Nistreanu are 20 de ani și este de origine din Republica Moldova. Are 100 de meciuri la amatori și 3 prezențe la Campionatul European de box.

Alte articole:   Descoperă farmecul potecilor din Moieciu și Fundata la concursul de alergare EcoRun

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!