blog-logo

Rezultatele obținute de sportivi la Campionatul Național de Schi Biatlon cross de la Râșnov

Rezultatele obținute de sportivi la Campionatul Național de Schi Biatlon cross de la Râșnov

La sfârșitul săptămânii trecute, pe Baza Olimpică de Sărituri cu Schiurile, pe Pârtia de Biatlon s-a desfășurat Campionatul National de Schi Biatlon cross.

După cele trei zile de concurs, rezultatele nu au întârziat să apară:

Proba individuală la categoria juniori III ( băieți )

Locul I – Urs Horia Nicoale – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Bărbieru Dragoș Nicolae – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Gherghel Ștefan Paul – Clubul Sportiv Baia Sprie

Proba individuală la categoria juniori III ( fete )

Locul I – Ilk Georgiana – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Locul II – Kurko Janka Dora – Clubul Sportiv Miercurea Ciuc
Locul III – Sillo Krisztina – Clubul Sportiv Miercurea Ciuc

Proba individuală la categoria juniori III ( băieți )

Locul I – Lupoiu Gigi Vlădut – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Brustur David Mihai – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Hrit Alex Florin Mihai – Clubul Sportiv Baia Sprie

Proba individuală la categoria juniori III ( fete )

Locul I – Coltea Petru Maria – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Codrean Gyorfi Roxana – Clubul Sportiv Baia Sprie
Locul III – Juncu Maria Ionela – Clubul Sportiv Vatra Dornei

Proba de sprint, juniori III ( băieți )

Locul I – Bărbieru Dragos Nicolae – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Urs Horia Nicoale – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Florea Darius Ioan – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov

Proba de sprint, juniori III ( fete )

Locul I – Bucșoiu Ioana Bianca – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Kurko Janka Dora – Clubul Sportiv Miercurea Ciuc
Locul III – Morozan Irinaru Paula – Clubul Sportiv Vatra Dornei

Proba de sprint, juniori IV ( băieți )

Locul I – Lupoiu Gigi Vlăduț – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Juncu Ionel Florin – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Locul III – Roșu Vasili Iulian – Clubul Sportiv Vatra Dornei

Proba de sprint, juniori IV ( fete )

Locul I – Colțea Petruta Maria – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Juncu Maria Ionela – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Locul III – Gârbacea Larisa Alina – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov

Traseu aplicativ, junior III ( băieți )

Locul I – Urs Horia Nicoale– Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Bărbieru Dragos Nicolae – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Florea Darius Ioan – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov

Traseu aplicativ, junior III ( fete )

Locul I – Manea Miruna Alexandra – Clubul Olimpic Cetate Râșnov
Locul II – Ilk Georgiana – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Locul III – Morozan Irinaru Paula – Clubul Sportiv Vatra Dornei

Traseu aplicativ, junior IV ( băieți )

Locul I – Lupoiu Gigi Vlăduț – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Brustur David Mihai – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Roșu Vasili Iulian – Clubul Sportiv Vatra Dornei

Traseu aplicativ, junior IV ( fete )

Locul I – Colțea Petruța Maria – Clubul Sportiv Dinao Râșnov
Locul II – Sumedrea Denisa Marcela – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Bucșoiu Maria Denisa – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!

Distribuie dacă îți place!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

De top în Brașov