blog-logo

Braşovul are echipă în liga a doua de fotbal după o pauză de 4 ani

Corona Braşov a promovat, în urmă cu doar câteva minute, în liga a doua de fotbal. Braşovenii antrenați de Călin Moldovan au învins, în această după-amiază, pe Stadionul Tineretului, pe Vedița Coloneşti, din județul Olt, scor 1-0.

Singurul gol al confruntării a fost marcat de Roşu, în minutul 74, din interiorul careului, după o pasă a lui Drăgoi. Acelaşi Roşu a mai ratat o mare ocazie pe final, fiind deposedat în ultimul moment. Aşadar, după ce câştigase şi în tur cu 2-1, Corona Braşov s-a calificat în liga a doua cu scorul general de 3-1.

Mai mult, braşovenii şi-au câştigat toate cele 4 meciuri susținute în acest baraj de promovare.

Alte articole:   VIDEO Ninsoare la munte, la jumătatea lunii iunie. DRDP Brașov acţionează pentru deszăpezirea Transfăgărăşanului

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!