
Un apel la 112 a alertat autoritățile să intervină la un accident rutier care a avut loc, în această dimineață, pe DN13, la ieșire din localitatea Rotbav spre Măieruș.
UPDATE
La fata locului s-au deplasat 3 echipaje SMURD, 1 echipaj pentru descarcerare, 2 echipaje cu apa si spuma. Din pacate, în urma accidentului au decedat patru persoane (două dintre acestea erau încarcerate), a anunțat purtătorul de cuvânt al ISU Brașov, maior Ciprian Sfreja.
Traficul se desfășoară alternativ, dirijat de către polițiștii rutieri aflați la fața locului.
Știrea inițială
Din primele informații se pare că este vorba despre coliziunea între două autovehicule și că ar fi patru victime, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Brașov, comisar de poliție Alina-Maria Ivan.
Revenim cu detalii.
Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!