blog-logo

HOCHEI: Corona Wolves Brașov obține prima victorie în sferturile de finală ale Erste Liga!

În primul meci din sferturile de finală ale Erste Liga la hochei pe gheață, Corona Wolves Brașov a întâlnit, în această seară, pe propriul teren, pe Vasas Budapesta.

În sezonul regulat, Corona terminase prima, iar Vasas pe locul 8. În această seară, „lupii”, care erau marii favoriți ai confruntării, s-au impus cu 5-3, pe reprize 1-2, 0-1, 4-0. Astfel, după ce au fost conduși cu 1-3, brașovenii au avut o ultimă repriză de senzație, în care s-a văzut clar diferența dintre cele două formații. Pentru Corona Wolves au marcat Finucci, Balazs, Fowlie, Dame-Malka și Valchar. Calificarea în semifinale se joacă după sistemul cel mai bun din șapte meciuri. Următorul duel va avea loc mâine seară, tot la Brașov.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!