blog-logo

HOCHEI: Corona Brașov, o nouă victorie în Ungaria

Aseară „lupii” au reputat o nouă victorie în Liga Erste, învingând în deplasare, la Győr, echipa Titánok, scor 5-2, pe reprize 4-1, 1-0, 0-1.

Pentru echipa noastră au marcat:

✅În minutul 01’18”: Pavlo Borysenko (în superioritate, asistat de către Daniel Trancă și Cody Carlson).

✅În minutul 09’47”: Pavlo Borysenko (asistat de către Zsombor Molnar).

✅În minutul 15’12”: Daniel Trancă.

✅În minutul 18’18”: Zsombor Molnar (asistat de către Cody Fowlie și Cody Carlson).

✅În minutul 38’37”: Oliver Damme-Malka (asistat de către Josh McFadden).

Următorul meci al echipei noastre din această deplasare se va desfășura pe data de 21 ianuarie, la Debrecen, împotriva echipei DEAC.

Alte articole:   Elevii din clasele terminale de gimnaziu şi liceu reîncep cursurile online

Apoi, „lupii” se vor întoarce la Brașov, urmând o serie de meciuri pe gheata proprie.

Sursă: wolves.ro

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!