blog-logo

Olimpia CSU Brașov pierde meciul susținut împotriva campioanei României!

Olimpia CSU Brașov pierde meciul susținut împotriva campioanei României!

În etapa a doua a Ligii Naționale de baschet feminin, Olimpia CSU Brașov a fost învinsă categoric, aseară, de campioana României, Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 58-104, pe sferturi 21-28, 10-26, 14-33, 13-17.

Pentru echipa noastră au jucat aseară:
Pesovic – 16 pcte, 10 recuperări și 6 asisst-uri (double – double), Corda – 13 pcte, 3 recuperări și 1 asisst, Amira – 11 pcte, 3 recuperări și 2 asisst-uri, Crăciun – 7 pcte, 3 recuperări și 2 asisst-uri, Dickey – 6 pcte, 2 recuperări și 1 asisst, Frîncu – 3 pcte, Dumitru – 2 pcte, 1 recuperare și 1 asisst, Ciciovan – 2 recuperări, Kelemen-Radin – 1 recuperare, Florea și David.

Următorul meci al echipei noastre este astăzi, de la ora 16.00, împotriva formației CSM Târgoviște.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!

Distribuie dacă îți place!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Anunţuri mică publicitate