blog-logo

FOTBAL: Corona și SR Brașov încheie anul cu victorii!

În etapa a 10-a a Ligii a 3-a, prima a returului, Corona și SR Brașov au obținut, astăzi, victorii fără emoții.

SR Brașov a învins, pe Stadionul Tineretului, cu 3-0, 2-0 la pauză, pe Olimpic Cetate Râșnov. Golurile meciului au fost marcate de Cenk Firat (2) și Horia Popa. De partea cealaltă, Corona Brașov a câștigat în deplasarea de la Târgu Secuiesc, scor 3-1, 1-1 la pauză. Golurile brașovenilor au fost marcate de Damian, Cristescu și Postolică (autogol). Într-o confruntare de ieri, Kids Tâmpa Brașov a pierdut meciul de acasă, cu Sepsi 2 Sfântu Gheorghe, 0-1.

Liderul Seriei a 5-a rămâne Corona Brașov, cu 26 de puncte acumulate. SR Brașov termină anul pe locul 3, cu 17 puncte, iar Kids Tâmpa este ultima în ierarhie, cu doar 6 puncte acumulate.

Alte articole:   LIGA 3: SR Brașov, egal cu Târgu Secuiesc, Cetate Râșnov, victorie cu Sepsi 2 OSK!

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like!