blog-logo

VIDEO În plină pandemie, fotbalul brașovean s-a mutat în spațiul virtual! Competiții oficiale, online!

VIDEO În plină pandemie, fotbalul brașovean s-a mutat în spațiul virtual! Competiții oficiale, online!

De aproape două luni, din cauza pandemiei de coronavirus, toate competițiile sportive din lume au fost anulate. La fel s-a întâmplat și cu fotbalul brașovean. Numai că echipele brașovene din ligile inferioare pot fi urmărite în competiții desfășurate în mediul online.

Este cazul formațiilor Celta Brașov / CS Colțea 1920 și SR Brașov.

SR Brașov a fost prima echipă din oraș care s-a înscris într-un proiect de fotbal virtual.

Un lot de 14 brașoveni joacă FIFA20 în tricourile galben-negre și vor reprezenta SR Brașov în competițiile de gaming în format 11 vs 11, 2 vs 2 și 1 vs 1. Echipa va evolua în principal în turneele organizate de Federația Română de Fotbal Virtual FRFV – www.frfv.ro meciurile având un format de joc de 15 minute cu 2 minute de pauză între reprize.

Prezentarea lot:

 1. Drăghici Tudor Mihai (portar – GK)
 2. Cristea Adrian (fundaș central – CB)
 3. Diniță Bogdan (fundaș central – CB)
 4. Constantin Alexandru (fundaș central – CB)
 5. Cupu ”Cupulinho” Cristian-Ioan (fundaș lateral)
 6. Stăniloiu Claudiu (fundaș lateral)
 7. Foriska ”Fory” Alexandru (mijlocaș)
 8. Căruntu Andrei (mijlocaș)
 9. Chișu Radu (mijlocaș)
 10. Elekes Peter (mijlocaș)
 11. Bălan Cristian (mijlocaș)
 12. Piticaș Dan (mijlocaș)
 13. Tinca ”BeleauaBV” Andreas (mijlocaș, comanager)
 14. Colbaș ”Colbizonu” Adrian (atacant, manager)
Etapele 3 si 4 | SR Brasov eSports – Corvinul Hunedoara/Dinamo Bucuresti eSports

Etapele 3 si 4 | SR Brasov eSports – Corvinul Hunedoara/Dinamo Bucuresti eSports

تم النشر بواسطة ‏‎SR Brașov Esports‎‏ في الجمعة، ١٧ أبريل ٢٠٢٠
LIVE | Etapele 7 si 8! SR Brasov eSports – FC Buzau/Poli Timisoara eSports

LIVE | Etapele 7 si 8! SR Brasov eSports – FC Buzau/Poli Timisoara eSports

تم النشر بواسطة ‏‎SR Brașov Esports‎‏ في الثلاثاء، ٢١ أبريل ٢٠٢٠

🎮 CS COLȚEA 1920 Brașov și-a făcut echipă pentru fotbalul virtual!

Clubul nostru anunță cu mare bucurie înființarea echipei de fotbal virtual, mai exact fotbalul jucat de acasă, pe console, care este la mare căutare, mai ales acum când competițiile fotbalistice în aer liber sunt suspendate pe termen nelimitat!
Sub denumirea, Cs COLȚEA 1920 Brașov eSports, noua noastră echipă va debuta la inceputul săptămânii viitoare.
Cei care formează echipa de fotbal virtual a clubului nostru, sunt mai vechi cunoștințe ale fotbalului virtual, băieții evoluând până acum sub denumirea FC Kronstadt.

⚽ ” Ne-am dorit sa reprezentăm CS Coltea 1920 Brasov pentru ca este singurul club de tradiție în fotbalul brașovean, fiind singura echipă care a câștigat titlul național. Vrem să venim în ajutorul iubitorilor de fotbal care in aceasta perioadă stau in casa si le este dor de fotbal, sa le aducem un zâmbet privind meciurile noastre. Vrem să facem mândri clubul CS Coltea 1920 Brasov. Multumim conducerii pentru sprijin si va asteptam la meci !” Stancu Eduard, căpitanul echipei CS Coltea 1920 Brasov ESports.

” Un nou moment de bucurie pentru clubul nostru, trebuie să ne adaptăm societății și cerințelor actuale ale acesteia iar această echipă de fotbal virtual vine ca o consecință firească a dezvoltării clubului nostru, după echipa de băieți seniori, fete senioare sau chiar echipa de futsal. Vreau să le urez bun venit noilor noștri colegi din echipa eSports și vom fi alături de ei de fiecare dată!” președintele clubului Ciprian Jurubescu.

În echipa CS Coltea 1920 Brasov ESports fac parte urmatorii:

Portar: Alexandru Casvean
Fundasi: Vladut Morariu, Utzu Ionuț, Palalae Claudiu, Andrei Liviu, Givan Cosmin, Mihai Negru
Mijlocasi: Alex Munteanu, Liviu Miu, Raul Antistescu, Bogdan Baciu, Eduard Stancu, Radu Laurențiu
Atacant: Lorant Lori.

🎥Toate meciurilor se vor transmite live pe pagina de facebook a clubului.

Distribuie dacă îți place!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Anunţuri mică publicitate