blog-logo

Brașoveanca Adina Cîrciogel, argint în cursa de 400 metri

Brașoveanca Adina Cîrciogel, argint în cursa de 400 metri

Andreea Panţuroiu (triplusalt), Rareş Toader (aruncarea greutăţii) şi Mihai Donisan (săritura în înălţime) au obţinut victorii, vineri, în etapa a doua a Campionatului Naţional de atletism pentru seniori indoor, în Sala de atletism ”Ioan Soeter” din Complexul Sportiv Naţional ”Lia Manoliu” din Bucureşti.

Panţuroiu (CSM Bucureşti) s-a impus la triplusalt cu 13,73 m, potrivit site-ului FRA, Mihai Donisan a câştigat la săritura în înălţime cu 2,13 m, iar Rareş Toader a fost cel mai bun la aruncarea greutăţii, cu 20,56 m.

Rezultatele de vineri:
FEMININ
săritura cu prăjina
1. Antonia Irimia (SCM Deva) 3,30 m
2. Ştefania Andreea Drăgan (CSM Craiova) 3,30 m
3. Valentina Iulia Necoară (CSS 3 Steaua Bucureşti) 3,20 m

Alte articole:   Accident pe DN1, la intrare în Codlea

triplusalt
1. Elena Andreea Panţuroiu (CSM Bucureşti) 13,73 m
2. Diana Ana Maria Ion (CSM Oneşti) 13,11 m
3. Andreea Simona Lefcenco (CS Farul Constanţa) 12,57 m

aruncarea greutăţii
1. Ioana Diana Ţigănaşu (Ceahlăul Piatra Neamţ) 14,00 m
2. Maria Ilie (CSU Reşiţa) 13,45 m
3. Andreea Iuliana Lungu (CSS C. Istrati) 12,59 m

1.500 m feminin
1. Florina Ştefana (CSA Steaua) 4:23.97
2. Maria Talida Sfarghiu (CSM Suceava) 4:33.98
3. Angela Veronica Olenici (LPS Suceava/CSM Oneşti) 4:38.40

60 m
1. Maria Mihalache (CS Olimpia) 7.58
2. Maria Valeria Bisericescu (CS Rapid) 7.66
3. Rebeca Daria Ciocan (CSM Galaţi) 7.76

400 m
1. Sanda Belgyan (CSU Cluj-Napoca) 56.68
2. Adina Elena Cîrciogel (LPS Braşov) 56.74
3. Bianca Georgiana Anton (CS Rapid Buc) 58.48

Alte articole:   Chefi renumiți din România vă învață cum să gătiți acasă mâncărurile preferate. Azi, „tigaie” picantă

MASCULIN
săritura cu prăjina
1. Andrei Deliu (SCM Deva) 5,00 m
2. Dacian Costea (LPS Tg. Mureş) 4,40 m
3. Răzvan Doroftei (CSS 5 Bucureşti/CS Rapid) 4,40 m

săritura în înălţime
1. Mihai Donisan (CS Dinamo Bucureşti) 2,13 m
2. Marius Cristian Dumitrache (CS Rapid) 2,10 m
3. Valentin Alexandru Androne (CSS 6 Bucureşti) 2,10 m

triplusalt
1. Răzvan Cristian Grecu (CSA Steaua) 16,37 m
2. Alexandru Gheorghe Tache (CSU Piteşti) 15,65 m
3. Bogdan Georgian Cioacă (CSM Piteşti) 15,08 m

aruncarea greutăţii
1. Rareş Toader (CSM Ploieşti) 20,56 m
2. Horia Ioan Ianc (CSU Reşiţa) 16,58 m
3. Constantin Zanfir (CSM Piteşti/CS Dinamo) 15,79 m

1.500 m
1. Adrian Garcea (CS Pandurii Tg. Jiu) 3:51.00
2. Daniel Ionuţ Betej (CSU Reşiţa) 3:59.42
3. Ionuţ Dumitru (CSU Cluj-Napoca) 4:00.55

Alte articole:   A fi artist nu este doar un hobby sau ceva sezonier - este un mod de a trăi - interviu cu Ana-Maria Gălețeanu - ilustrator

60 m
1. Marius Gabriel Ţone (CSM Oneşti) 6.80
2. Robert Cristian Breahnă (CS Rapid) 6.82
3. Valentin Tănase (CSM Oneşti) 6.90

400 m
1. Vlad Dulcescu (CS Poli Iaşi) 49.22
2. Alexandru Matei Brînzea (CS Olimpia) 49.75
3. Antonio Cuturean (CS Orăşenesc Voluntari) 50.21

Distribuie dacă îți place!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Anunţuri mică publicitate