blog-logo

Nouă echipe la Memorialul „Marian Măuță”, la Liceul „George Moroianu” din Săcele

Nouă echipe la Memorialul „Marian Măuță”, la Liceul „George Moroianu” din Săcele

În acest an, nouă echipe de fotbal se vor lupta pe teren, la Memorialul „Marian Măuță”, pe terenul de sport a Liceului „George Moroianu” din Săcele.

A patra ediție a Memorialului „Marian Măuță” la fotbal va avea loc pe 7 decembrie, în sala de sport a Liceului „George Moroianu” din Săcele.

La competiție vor participa nouă formații, Precizia Săcele, Prietenii lui Măuță, Corona Brașov, Colțea 1920 Brașov, ACS Steagu Roșu Brașov, AFC Hărman, Cetățenii Ghimbav, AC Internațional și ACSM Codlea, informează mytex.ro.

Evenimentul este dedicat memoriei fostului apreciat fundaș central Marian Măuță, care a plecat dintre noi pe 24 noiembrie 2013, la doar 37 de ani.

Alte articole:   Instabilitate atmosferică accentuată în mai multe regiuni, până duminică dimineaţă. Pentru mai multe judeţe a fost emis cod portocaliu

Măuță a evoluat și la FC Tractorul, și la FC Brașov în decursul carierei, cu destule meciuri jucate în prima ligă.

 

Distribuie dacă îți place!

Anunţuri mică publicitate