Programul Festivalului Internațional de Dramaturgie Contemporană

Programul Festivalului Internațional de Dramaturgie Contemporană

Festivalul Internaţional de Dramaturgie Contemporană începe în 17 noiembrie.

Programul festivalului poate fi consultat mai jos.

17 NOIEMBRIE 2019

Ora 18: Moment de tango argentinian, cu Doina Enache (Tango Brașov by Studio Tango Nada Mas) și Lucian Stan

Ora 19:00 – Portugalia – de Zoltan Egressy

Regia artistică: Sorin Militaru, Scenografia: Alina Herescu

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

18 NOIEMBRIE 2019

INTERNAȚIONAL DE DRAMATURGIE CONTEMPORANĂ
Ora 17:00 – ,,Cvadratura cercului”, de Ana-Maria Bamberger, Regia artistică: Maria Agnesa Pușcașu

Teatrul Național Radiofonic București – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio Stela Popescu

Ora 19:00 – La grande magia

Regia artistică: Elie Malka

Teatrul Bulandra – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

19 NOIEMBRIE 2019

Ora 17:00 – ,,Frumoasa adormită și trezită”, de Alexandra Ares, Regia artistică: Diana Mihailopol

Teatrul Național Radiofonic București – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio Stela Popescu

Ora 18 – Lansare carte ,,Istoria filmului românesc”, Călin Căliman, prezintă doamna Dana Duma

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio Stela Popescu

Ora 19:00 – Orchestra Titanic

Regia artistică: Felix Alexa

Teatrul Național ,,I. L. Caragiale” – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

20 NOIEMBRIE 2019

Ora 17:00 – ,,Hronicul și cântecul Marii Uniri”, după ,,Hronicul și cântecul vârstelor”, de Lucian Blaga, Scenariu de Rodica Mandache, Regia artistică: Gavriil Pinte

Alte articole:   Atenționare nowcasting! Făgăraș, Sâmbăta de Sus și alte localități din județul Brașov sub Cod galben de ceață

Teatrul Național Radiofonic București – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio Stela Popescu

Ora 19:00 – Zbor deasupra unui cuib de cuci

Versiune scenică: Victor Ioan Frunză

Teatrul ,,Metropolis” – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

21 NOIEMBRIE 2019

Ora 16:30 – Spectacolul ,,Bărbat”, cu Mihai Bica – texte din volumele ,,Jurnal de cuplu”, de Laurențiu-Ciprian Tudor și ,,gEneida”, de Adian Lesenciuc

Foaierul Teatrului „Sică Alexandrescu” Braşov

Ora 18:00 – ,,George Topârceanu-Amintiri din Marele Război”, Scenariu radiofonic de Ema Stere, Regia artistică: Attila Vizauer

Teatrul Național Radiofonic București – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio Stela Popescu

Ora 19:00 – Dosarele Siberiei

Spectacol de Petru Hadârcă

Teatrul Național ,,Mihai Eminescu”, Chișinău – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

22 NOIEMBRIE 2019
Ora 16:30 – Spectacol-lectură, piesa ,,Oameni de unică folosință”, de Cornel Udrea, Regia Cristian Ioan

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio Stela Popescu

Ora 18:00 – ,,Ileana-Principesă de România, Călătorie pentru Maica Alexandra”, Scenariu de Edith Negulici și Liana Ceterchi, Regia artistică: Liana Ceterchi

Teatrul Național Radiofonic București – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio Stela Popescu

Ora 19:00 – Occident Express

Regia artistică: Zakarias Zalan

Teatrul Szigligeti, Oradea- Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

Alte articole:   Politicile de returnare a produselor cumpărate de la magazinele online

23 NOIEMBRIE 2019

Ora 18:00 – ,,Lumina rugului aprins”, Scenariu radiofonic de Ion-Costin Manoliu, Regia artistică: Dan Puric

Teatrul Național Radiofonic București – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Studio Stela Popescu

Ora 19:00 – Scripcarul pe acoperiș

Regia artistică: Andrei Munteanu

Teatrul Evreiesc de Stat – Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

Ora 22 – Decernarea premiilor

Teatrul „Sică Alexandrescu” Braşov – Sala Mare

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap