FOTBAL: SR Brașov, victorie importantă în deplasare

După o serie de rezultate negative, echipa de fotbal de liga a treia SR Brașov a „spart gheața” și a câștigat confruntarea susținută la finalul săptămânii.

Astfel, brașovenii au învins, în etapa a noua, în deplasare, pe CS Balotești, scor 3-2, 3-0 la pauză. Galben-negrii au făcut, probabil, cea mai bună repriză din acest sezon și conduceau cu 3-0, deja, în minutul 33, după dubla lui Horia Popa și reușita lui Rența. Gazdele au dat semne de revenire imediat după pauză, atunci când au marcat cele două goluri, în doar două minute (49 și 50!!!). Din fericire, stegarii au reușit să-și păstreze avantajul până la final. După cel de-al doilea succes din acest sezon, SR Brașov a acumulat 9 puncte și a urcat pe locul 12.