Atlet brașovean, calificat la Campionatele Monidale Universitare și la Jocurile Europei

La finalul lunii mai, în perioada 24-25.05.2019, la Piteşti, au avut loc două competiţii naţionale importante: Campionatele Naţionale Universitare si Cupa României.

La aceste competiţii au fost prezenţi şi atleţii de la CSU Braşov, unde cea mai bună clasare a fost a atletului Vidrea Răzvan Gabriel, medalie de bronz în proba de 800m cu timpul de 1:54.44 atât la Campionatele Universitare, cât şi la Cupa României.

Totodată, trebuie amintit şi faptul că braşoveanul Coman Nicolae Maria,n legitimat la CSU Arad şi CSM Craiova, a câştigat toate cele patru4 titluri în probele de 1500m si 800m, iar după aceste competiţii a fost selectat pentru a participa la Campionatele Mondiale Universitare din Napoli, care au loc la începutul lunii iulie şi la importanta competiţie – Jocurile Europei de la Minsk – care au loc la finalul acestei luni.

„Sunt foarte bucuros de evoluţia sportivilor pentru primele competiţii din acest sezon, ma bucur pentru Răzvan că a reusit să cucerească prima sa medalie de nivel naţional, pentru Marian de asemenea este o premieră sa participe la aceste două competiţii atât de importante şi sper să ducem acest lung sezon competiţional cu bine până la capăt”, a declarat antrenorul sportivilor Gabriel Boga.

Alte articole:   Avocatul Poporului, anchetă la Primăria Șinca