HOCHEI: Corona Wolves Brașov și-a stabilit antrenorul pentru sezonul viitor

HOCHEI: Corona Wolves Brașov și-a stabilit antrenorul pentru sezonul viitor

Antrenorul Julius Penzes, care a pregătit echipa Braşovului la sfârşitul sezonului trecut şi a condus-o spre adjudecarea titlului naţional, a ales din nou Corona Braşov, semnând un contract valabil un an, cu posibilitate de prelungire. De asemenea, Penzes va fi, în continuare, antrenorul echipei naţionale a României, care a promovat în al doilea eşalon al hocheiului mondial. 

M-am întâlnit cu Julius Penzes în Slovacia şi am discutat în detaliu, legat de continuarea colaborării. Ne-am înţeles, Julius Penzes a semnat contractul cu noi, pe un an, cu opţiune de prelungire cu încă un an. Precizez că el a avut de ales între un salariu foarte bun în Kazahstan şi a continua cu echipa noastră şi, implicit, cu echipa naţională a României. A ales echipa noastră, o cunoaşte foarte bine şi îi place la Braşov. Ne aşteaptă un sezon încărcat, greu, dar sper să continuăm lucrurile bune pe care le-am făcut împreună la Braşov”, a declarat, pentru site-ul wolves.ro, președintele secției de hochei de la Corona, Emilian Cernica.

Distribuie dacă îți place!
Loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.