Handbal: Corona a pierdut la limită meciul cu Vardar Skopje

handbal CoronaCorona Braşov a fost la un pas să furnizeze prima mare supriză la Bucharest Trophy. Echipa pregătită de Bogdan Burcea şi Dumitru Berbece a cedat cu 27-26 în faţa lui Vardar Skopje, formaţie de Final 4 în ultimele două ediţii ale Champions League, după ce în minutul 36 a condus neaşteptat, cu 18-11.

Corona Braşov a pierdut însă ritmul pe finalul jocului, în ciuda faptului că portarul Ana Maria Mîrcă a făcut minuni, şi s-a văzut egalată la 25-25. În ultimul minut, Vardar Skopje a reuşit să treacă şi în avantaj, scor 27-26, rezultat cu care s-a terminat şi jocul.

În a doua partidă de la Bucureşti, Corona Braşov va evolua vineri în compania echipei gazdă, CSM Bucureşti, echipă care tocmai a pierdut Supercupa României, în beneficiul rivalei HCM Baia Mare.