blog-logo

Victorie de palmares pentru handbaliștii făgărășeni

handbal baieti HCM FagarasVictorie de excepție pentru făgărășeni, care au câștigat, acasă, meciul cu CSM Satu Mare (29-32).

Chiar dacă este pe locul al 5-lea în clasament, HCM Făgăraș s-a impus cu scorul de 31-24 (14-11) într-un meci contând pentru etapa a 18-a din Seria B a Diviziei A.

Iar victoria este cu atât mai importantă cu cât meciul tur a fost câștigat de orădeni la masa verde după ce făgărășenii refuzaseră să facă deplasarea, motivând diferența de valoare mare dintre cele două formații (în favoarea orădenilor!!!).

De data aceasta, CSM Oradea a pierdut fără echivoc partida, chiar dacă la debutul acesteia erau favoriți. Cele două reprize au avut o desfășurare asemănătoare, iar făgărășenii au reușit să încheie jocul cu un avantaj de șapte goluri (31-24) după ce la pauză conduceau cu trei (14-11).

Alte articole:   Cauți medic bun de stomatologie copii în Brașov?

Celelalte rezultate ale rundei: CSU Poli Timișoara – Potaissa Turda II 39-23, Unit Alba Iulia – U Cluj 22-36, AH Minaur Baia Mare – Național Sighișoara 31-29, Rom Cri Brașov – CSM Satu Mare 26-34 și HCM Sighișoara – Universitatea Craiova 38-33.