În Brașov se va deschide prima cafenea în care nu plătești… cafeaua! (P)

În Brașov se va deschide prima cafenea în care nu plătești… cafeaua! (P)

cafeaInitiatorul proiectului este P. Dorin, “owner” la Kafe Pub, care a decis sa deschida o noua locatie in Brasov pe strada George Baritiu nr. 28. Localul va purta numele de KAFEA și este inspiritat din conceptul anticafenea, concept care este mai putin cunoscut in tara noastra.
Pentru necunoscatori, conceptul ar face trimitere la un local in care nu se consuma cafea sau bauturi, dar nu este nici vorba de asa ceva. In realitate, conceptul face referire la faptul ca nu vei achita cafeaua sau specialitatile pe baza de cafea, ci timpul pe care il vei petrece in local, timp in care poti savura o gama larga de cafele si specialitati pe baza de cafea fara a fi limitat de cantitate.
kafea„Consideram ca orasul nostru are nevoie de ceva un local inedit si ne dorim sa construim un proiect frumos de care sa ne bucuram cu totii. Ce nu ne dorim este sa transformam acest proiect intr-un loc in care «poti sa bei cafea cat poti» aici mizand pe decenta consumatorului“, spune Dorin, patronul noului local brașovean.
Pentru cei care timpul reprezinta o problema, localul va pune la dispozitie binecunoscutul concept de „coffee to go“, cu preturi foarte accesibile la cafea si specialitatile pe baza de cafea.
Asteptam cu interes deschiderea noului concept de cafenea in orasul nostru!

 

Alte articole:   8 august 2020: Doar 32 de persoane infectate cu coronavirus la Brașov, în ultimele 24 de ore
Distribuie dacă îți place!
Loading...
loading...
 1. mda…intri, platesti, bei cafea dupa cafea si dupa aia ai transportul gratuit cand iti vine salvarea!:)))))

  Reply
 2. Cine s-ar fi gandit ca un zgarcit ca Dorin P ( sa nu dezvaluim numele de familie ca nu ii place) ar deschide o asemenea cafenea?

  Reply
 3. „Nu ne dorim sa transformam acest proiect intr-un loc in care «poti sa bei cafea cat poti» aici mizand pe decenta consumatorului”… Pai atunci de ce sa mai mergem la zgrcitul asta ??

  Reply
 4. deaia se si specifica…se mizeaza pe"decenta consumatorului"….nu facem ca la allinclusive..;)

  Reply
 5. nu e vb de decenta aici, e doar si numai ironic! adica cate cafele poti bea pana la urma? maxim 2, pe a doua o bei sa zicem cand ori esti f obosit ori la trecerea timpului, oricum ar fi tuturor ne e de ajuns o cafea… deci in consecinta e absolut inutila ideea!… iar fraza «poti sa bei cafea cat poti» aici mizand pe decenta consumatorului“ e super penibila si neaplicabila! patetic acest dorin!

  Reply
 6. Stefan Mircea C …si pe dincolo sunt asemenea locaruri, unde de ex. poti sa mananci cu 10 euro…cat poti ….

  Reply
 7. o sa dea faliment in scurt timp….

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Anunţuri mică publicitate