blog-logo

FC Braşov – Concordia Chiajna, scor 3-1

fc-brasov FC Braşov a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XXVIII-a a Ligii I, în care oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 44.

Golurile au fost marcate de Grigorie ’24, ’47 şi Bruno Madeira ’84 pentru FC Braşov, respectiv Neluţ Roşu ’68 (penalti).

• 1-0: Grigorie a deschis scorul cu o lovitură cu capul, după o centrare a lui Serginho.
  • 2-0: Acelaşi Grigorie a mărit diferenţa de pe tabela de marcaj cu un lob peste Râmniceanu, după o pasă de la Cristea.
  • 2-1: Neluţ Roşu a înscris dintr-un penalti acordat de Adrian Comănescu pentru un fault al lui Marius Constantin la Ioniţă.
  • 3-1: Bruno Madeira a marcat cu capul, după o centrare a lui Serginho.
Alte articole:   Cum să creezi o reclamă TV de succes

De la Concordia Chiajna a fost eliminat Onduku, în minutul 44, pentru o intrare cu talpa la Aganovici. Tehnicianul Concordiei, Marius Şumudică, a vrut după eliminare să scoată echipa de pe teren, însă în cele din urmă jocul a continuat.

FC Braşov: Iacob – Străuţ, Machado, M. Constantin, Serginho – Vagner (Szekely ’87), Bruno Madeira, Mateiu, Aganovici (Buga ’66) – Grigorie – Cristea (Surdu ’54). Antrenor: Cornel Ţălnar.

Concordia Chiajna: Râmniceanu – Dima, Leca, Papasterianos (Ioniţă ’55), Bucurică – Ispir, N. Roşu – Strătilă (Coşereanu ’46), Onduku, Serediuc (Neagu ’70) – Zaharia. Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Strătilă ’45, Papasterianos ’48, Neagu ’80. Cartonaş roşu: Onduku ’44.

Alte articole:   Două zile libere în plus, de Crăciun și Revelion

Arbitri: Adrian Comănescu (central) – Octavian Şovre, Marius Nicoară (asistenţi) – Andrei Chivulete, Cătălin Buşi (adiţionali) – Mircea Orbuleţ (rezervă). Observatori: Adrian Vidan, Ion Craiu.

La meci au asistat aproximativ 2.500 de spectatori. Imediat după ce a fluierat finalul primei reprize, centralul Adrian Comănescu i-a acordat un cartonaş galben lui Strătilă.