blog-logo

Handbal: HCM Roman – Corona Brasov 20 – 24

Brașovencele antrenate de Mariana Tarca au învins în deplasare, la Roman, la o diferență de patru goluri.

A fost un meci bun, în care portarul Coronei a aparat 5 lovituri de la 7 m. Brașovencele au avut în prima repriza patru  eliminari de cate 2 minute, iar in repriza a doua o jucatoare a fost eliminata definitiv.

La inceputul reprizei a doua, Corona a inscris 4 goluri consecutive fara sa primeasca vreunul, scorul ajugând la un moment dat la 15 – 9 (cea mai mare diferenta).

Interii Ţăcălie si Druţu au stârnit însă furia Marianei Târcă. Antrenoarea oaspeților și-a amenințat elevele la unul dintre time-out-uri : „Uită-te în ochii mei… vom avea o discuție”

Brașovul și-a asigurat victoria, 24-20, și pregătește în liniște meciul cu CSM București de sâmbătă, ora 11.00, în direct la Digisport 1.