Vedeţi aici echipa PP-DD Braşov pentru Parlamentare

Vedeţi aici echipa PP-DD Braşov pentru Parlamentare

PP-DD şi-a numit reprezentanţi pentru fiecare dintre cele 12 colegii de deputaţi şi senatori din judeţul Braşov. Liderii formaţiunii au precizat că vin cu o echipă tânără, de oameni care nu au mai făcut până acum politică şi care nu sunt pe calapodul politicienilor care s-au perindat la guvernare în ultimii 22 de ani, şi care au promis doar marea cu sarea. „Nu facem parte din categoria celor care coboară în rândul alegătorilor doar din patru în patru ani, ci vom fi tot timpul alături de oameni, fiindcă trebuie să venim în sprijinul lor. PP-DD a devenit practic o mişcare populară, o familie a poporului, speranţa celor mulţi şi nevoiaşi”, a precizat Ionel Fliundra, preşedintele organizaţiei judeţene a PP-DD Braşov şi candidat la un post de senator în Colegiul 2, zona Săcele – Râşnov – Zărneşti.

Alte articole:   Accident rutier cu o victimă, pe DN13!

O echipă unită, care vrea să lupte pentru dezvoltarea judeţului şi în special pentru punerea pe picioare a sistemului de învăţământ şi a celui sanitar. „Avem o echipă formată din oameni serioşi şi responsabili care îi pot reprezenta cu profesionalism pe braşoveni în Parlamentul României. Ca să avem un stat democratic trebuie să respectăm anumite reguli şi condiţii, dar, din păcate, guvernările care s-au perindat i-au batjocorit pur şi simplu pe români, prin adoptarea unor legi care erau în detrimentul cetăţeanului sau prin nepunerea în practică a celor existente, cum este şi în cazul Educaţiei, care nu primeşte nici 2% din PIB, cu toate că prin lege are prevăzute şase procente”, a explicat Ovidiu Răzvan Fodor, preşedintele organizaţiei municipale a PP-DD Braşov şi candidat în Colegiul 4 de Senat, zona Bartolomeu – Tractorul – Astra.

Alte articole:   Brașovul, sub cod galben de ploi și vijelii, până la ora 23.00!

Vedeţi în continuare care sunt candidaţii

Candidaţi Camera Deputaţilor

Colegiul  1 (zona Făgăraş) – Lucian Blaga
Colegiul 2 ( Săcele, Bod, Sânpetru, Budila, Tărlungeni, Hărman, Prejmer, Teliu, Vama Buzăului, Hălchiu) – Dan Onacă
Colegiul 3 ( Codlea – Rupea) – Maria Grecea
Colegiul 4 ( Ghimbav, Cristian, Zărneşti, Predeal, Râşnov) – Ovidiu Lupu
Colegiul 5 (Şchei – Centru – Griviţei – Centrul Civic – Scriitorilor) – Gabriela Urse
Colegiul 6 (Craiter – Florilor – Racadau – Noua) – Dan Chivu
Colegiul 7 ( Astra) – Victor Dumitriu (candidat trimis de la Bucureşti)
Colegiul 8 ( Bartolomeu – Tractorul – Triaj – Uzina 2) – Dumitru Buţan

Candidaţi Senat

Colegiul  1 (zona Făgăraş – Codlea -Rupea) – Marius Coste
Colegiul 2 ( zona Săcele – Râşnov – Zărneşti) – Ionel Fliundra
Colegiul 3 (zona  Centru – Griviţei – Scriitorilor – Craiter – Noua – Răcădău) – Antonela Simion
Colegiul 4 ( zona Bartolomeu – Tractorul – Astra) – Ovidiu Răzvan Fodor

Alte articole:   În acest moment, în spitalele din Brașov, sunt internate 405 persoane infectate cu Covid-19. 557 de pacienți pozitivi sunt izolați la domicilii
Distribuie dacă îți place!
Loading...
loading...
  1. Moga Andrei. uite ca Macarie nu e la PPDD.

    Reply
  2. Tot unul si unul… Stiu mai multi care ar comenta: despre multi din lista asta.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Anunţuri mică publicitate