Lista noilor primari din județul Brașov

Lista noilor primari din județul Brașov

Numărătorile paralele ale partidelor au fost mai eficiente decât Biroul Electoral Județean, care s-a „mișcat“ inadmisibil de lent în acest an, când și rezultatele parțiale ale numărătorii voturilor au fost prezentate opininiei publice cu foarte mare greutate și după preiuni mari venite din partea jurnaliștilor.

Iar acest lucru se întâmplă în contextul în care la dostele tururi de scrutin, Brașovul era primul care finliza această operațiune.

Dar, iată lista noilor primari din Brașov:

1. Braşov – George Scripcaru PDL
2. Codlea  – Muntean Cătălin ACD (PNL)
3. Făgăraş – Mănduc Sorin ACD (PNL)
4. Săcele – Radu Nistor Florea PDL
5. Ghimbav –  Toma Dorel PSD
6. Predeal  – Cocoş Liviu PNL
7. Râşnov  – Adrian Veştea PNL
8. Zărneşti – Bârlădeanu Dorel PSD
9. Rupea – Flavius Dumirescu PDL
10. Victoria – Gheorghe Cristian PDL
11. Apaţa – Boloni Iuliu UDMR
12. Augustin – Garcea Mircea PSD
13. Beclean – Leancu Cosmin UNPR
14. Bod – Cernat Paul PNL
15. Bran – Hermenenu Ghe. PDL
16. Budila – Marşavela Irimia PDL
17. Buneşti – Pălăşan Mircea PNL
18. Caţa – Vocilă Gheorghe PNL
19. Cincu – Suciu Gheorghe PDL
20. Comăna – Grusea Viorel ACD (PNL)
21. Cristian – Dragoş Serafim USL (PSD)
22. Crizbav – Balasi Sorin PDL
23. Drăguş – Sucaciu Gheorghe PDL
24. Dumbrăviţa – Popa Zachiu PNL
25. Feldioara  – Taus Sorin USL (PNL)
26. Fundata  – Pâtea Marian ACD (PNL)
27. Hălchiu – Gârbacea Ioan PSD
28. Hărman – Dişor Mihai ACD (PNL)
29. Hârseni – Olteanu Mihai USL (PSD)
30. Hoghiz – Şerban Ion PSD
31. Holbav  – Oprea Lucian PSD
32. Homorod – Pelei Marcel PDL
33. Jibert  – Iancu Boeriu PNL
34. Lisa  – Greavu Sorin PNL
35. Măieruş – Boriceanu Nistor PNL
36. Mândra – Taflan Ioan Şerban USL (PSD)
37. Moieciu – Clinciu Neculaie PSD
38. Ormeniş – Gergely Janos UDMR
39. Părău – Popeneciu Mihai PDL
40. Poiana Mărului – Codreanu Nicolae PDL
41. Prejmer – Şerban Todorică PDL
42. Racoş – Gaşpar Tamaş UDMR
43. Recea – Lazea Gheorghe PDL
44. Sâmbăta de Sus – Andreiaş Vasile PDL
45. Sânpetru – Rusu Ioan PNL
46. Şercaia – Paltin Cristinel PNL
47. Şinca – Bârlez Victor PDL
48. Şinca Nouă – Flucuş Dumitru PNL
49. Şoarş – Timiş Ionel PNL
50. Tărlungeni – Kiss Iosif UDMR
51. Teliu – Şerban Vasile PNL
52. Ticuşu-  Şcheopea Emil USL (PNL)
53. Ucea – Băcilă Marian PNL
54. Ungra – Stanciu Traian PSD
55. Vama Buzăului – Chirilaş Tiberiu PSD
56. Viştea – Ioani Florin PDL
57. Voila – Şerban Ovidiu PSD
58. Vulcan – Călbureanu Gheorghe PDL

Alte articole:   Concert extraordinar „Vioara lui Enescu” la Braşov
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap