Prima etapă Dakar: Gyenes, locul 38, Marcel Butuza, locul 118

Pilotul român Emanuel Gyenes a ocupat locul 38 în prima etapă la categoria moto din cadrul Dakar 2012, disputată între Mar del Plata şi Santa Rosa de la Pampa, lungă de 819 km, cu o specială cronometrată de 57 km, informează site-ul oficial al competiţiei.

Marcel Butuza a ocupat locul 118. Prima etapă a fost câştigată de chilianul Francisco Lopez, urmat de spaniolul Marc Coma şi de argentinianul Javier Pizzolito.

Distribuie dacă îți place!
Alte articole:   Încă două persoane infectate cu coronavirus la Primăria Sânpetru. Viceprimarul, una dintre ele
Loading...
loading...
  1. […] Francisco Lopez, urmat de spaniolul Marc Coma şi de argentinianul Javier Pizzolito.sursa: newsbv.roRelated Posts:Ocna Mures: Cupa Uioreana la prima editieMos Craciun pe patineTargu Mures: Locuinte […]