Handbal: Corona Brașov a doua victorie consecutivă în Liga Națională

Corona Brașov s-a impus fără prea mari probleme în jocul din deplasare cu CSM Slatina, în etapa a doua a Ligii Naţionale de handbal feminin, scor 25-22 (15-10), obţinând, astfel a doua victorie consecutivă în campionat, după cea cu Rm. Vâlcea, de acasă.

Deşi în primele minute ale meciului, Slatina a marcat două goluri, pauza a consemnat pe tabelă 15-10 în favoarea Coronei.

Repriza secundă a început cu trei goluri marcate de gazde, care au strâns scorul la 15-13. Abia după aceea Brașovul a intrat în joc: 20-15 (min. 45), 24-17 (min. 52), meciul încheindu-se cu 25-22.

Au marcat pentru Corona : Chiper 7, Tătar 3, Buceschi 3, Neagu3, Hotea 2, Chiricuţă 2, Popa 2, Bloj 1, D. Bucur 1 Tiron 1 gol.

În următoarea rundă, Corona va juca acasă cu Universitatea Cluj, sâmbătă, 16 septembrie, de la ora 20.00.