Handbal: Corona Braşov, eliminată din Cupa României

Corona Braşov a pierdut partida disputată în optimile de finală ale Cupei României la handbal feminin, pe teren propriu cu CSM Bistriţa.

Scor final ASC Corona Braşov – CSM Bistriţa: 25-29 (10-16)

După un început bun, braşovencele au intrat într-un blocaj inexplicabil, o evoluţie extrem de modestă timp de minute bune din care oaspetele au reuşit să se desprindă lejer, scorul pauzei fiind 10-16.

Dupa pauză braşovencele s-au aflat într-o goană zadarnică după revenire, cu două minute în care au dat speranţe fanilor, dar şi cu erori mari pe ambele faze. A rezultat un joc care a descris practic întreg sezonul, unul mult şi sub aşteptările celor mai pesimişti fani braşoveni, notează BunaZiuaBrasov.

Pentru Corona au marcat: Dincă 7, Chiper 5, Tivadar 5, Ciuciulete 3, Cartaş 3, Briscan 1, Pricopi 1.

În acest fel, echipa feminină de handbal Corona Braşov a fost eliminată din Cupa României, şi pleacă în vacanţă mai repede decât şi-a dorit, după un sezon ratat.

Pentru următorul sezon se profliează însă schimbări importante pe banca tehnică şi în lotul Coronei, cu atât mai mult, cu cât cel puţin Crăciun şi Dedu nu vor mai continua la Braşov.