Hochei: „Lupii” au pierdut primul meci din playoff-ul Ligii Mol

Corona Braşov Wolves a întâlnit Debrecen, în prima fază a playoffului Ligii Mol la hochei, respectiv sferturile de finală, marţi, la Budapesta.

Echipa braşoveană a pierdut primul meci din cadrul sferturilor Ligii Mol la hochei, scor 3-6. Jucătorii gazdă au marcat primii, chiar de două ori, însă braşovenii au egalat spre finalul primei părţi, prin Bors şi McDonald.

La reluare, maghiarii s-au desprins la trei goluri, diferenţă care avea să fie decisivă în soarta întâlnirii, în ultima repriză scorul fiind din nou egal, 1-1, pentru Corona marcând din nou McDonald.

În confruntarea cu echipa braşoveană, Debrecen are avantajul unui meci în plus pe propria arenă.

Seria a început cu prima partidă în Ungaria, în 14 februarie urmând a doua partidă în 15 februarie la ora 19:00, iar  în 18 şi 19 februarie se vor disputa partidele revanşă, la Patinoarul Olimpic din Braşov.

Seria poate cuprinde maxim şapte partide, iar echipa care va câştiga, prima, patru meciuri se va califica mai departe, adică în semifinalele Ligii Mol.