blog-logo

Listele definitive ale candidaţilor la Primăria Braşov şi Consiliul Local Braşov

Claudiu Sandu, reprezentant BEM Foto: Andrei Paul

Claudiu Sandu, reprezentant BEM
Foto: Andrei Paul

Locţiitorul preşedintelui Biroului Electoral Municipal (BEM), Claudiu Sandu, a dat publicităţii listele finale ale candidaturilor la funcţia de Primar al municipiului Braşov, cât şi listele depuse de partide pentru Consiliul Local al Municipiului Braşov.

Listele au fost prezentate în ordinea înregistrării la BEM. Şapte partide au depus liste complete, cu 34 de candidaţi (27 de locuri în consiliul local, plus rezerve), iar alte şase au depus lşiste incomplete. Un singur candidat s-a înscris independent petnru un loc în consiliul local.

Reprezentantul BEM a precizat că nu au fost dosare respinse şi nici contestaţii la procedura de admitere a candidaţilor, singurele probleme fiind legate doar de listele de semnături prezentate pentru susţinerea candidaturilor la funcţia de primar. „Listele au fost analizate pentru fiecare candidat în parte şi în fiecare caz au existat semnături invalidate, dar acest lucru nu a afectat numărul minim necesar, care a fost de 2.508 semnături. Motivele invalidărilor au fost date de identificare incomplete, lipsa efectivă a semnăturii sau faptul că susţinătorul respectiv nu avea domiciliul în municipiul Braşov”, a explicat Claudiu Sandu.

Reprezentantul BEM a ţinut de asemenea să facă un apel la bun simţ din partea tuturor candidaţilor şi partidelor, astfel încât campania electorală, care începe oficial mâine şi durează până pe 4 iunie, ora 7.00, să se desfăşoare normal, fără apel la discursuri discriminatorii, intolerante sau defăimătoare.

Astăzi va fi completată şi componenţa BEM, urmând ca mâine să fie completată componenţa birourilor secţiilor de votare, cu reprezentanţii partidelor.

 

CANDIDATURI PRIMAR Municipiul BRAȘOV

 

  1. Sebeni – Comșa Mariana – Partidul Ecologist Român – Filiala Județeană Brașov;
  2. Comșa Cornel George – candidat independent;
  3. Scripcaru George – candidat independent;
  4. Staicu Dumitru Florian – candidat independent;
  5. Sturzu Mihai Răzvan – candidat independent;
  6. Ion – Dumitrescu Dumitru – Uniunea Națională pentru Progresul României – Organizația Județeană Brașov;
  7. Gabor Alexandru Adrian – Partidul Național Liberal – Filiala Brașov;
  8. Leonte Cătălin – candidat independent;
  9. Popa Răzvan – Partidul Social Democrat – Organizația Județeană Brașov;
  10.  Mihai Costel – Partidul Mișcarea Populară – Organizația Județeană Brașov;
  11.  Carchelan Vasea – Partidul România Mare – Filiala Județeană Brașov;
  12.  Macedonschi Cristian – Forumul Democrat al Germanilor din România;
  13.  Atomei Adrian – Partidul Alianța Liberalilor și Democraților din România – Filiala Județeană Brașov;
  14.  Grădinar Ion Ovidiu – Partidul Național Democrat – Organizația Județeană Brașov;
  15.  Becheanu Paul – Partidul Puterii Umaniste ( Social Liberal) – Filiala Brașov.

 

 

CANDIDATURI CONSILIUL LOCAL BRAȘOV

 

Partidul Ecologist Român – Filiala Județeană Brașov

  1. Sebeni – Comșa Mariana
  2. Donosă Adina
  3. Onică Nicolae
  4. Comșa Marius
  5. Stroie Gabriela
  6. Cuibar Dumitru
  7. Marele Mihaela Anca
  8. Ursoiu Dorin Radu
  9. Sandu Delia Maria
  10. Buciu Elena Petronela
  11. Grecu Ionuț Gabriel
  12. Balas Florin Mircea
  13. Antal Marius Arpad
  14. Aciu Carmen Manuela
  15. Crăciun Claudiu Constantin
  16. Micu Nicoleta
  17. Țarcă Iulia
  18. Manea Maricica
  19. Achim Oana Maria
  20. Diaconu Marius
  21. Bîrcu Radu Ioan
  22. Florea Mihai
  23. Todică Razvan Lucian
  24. Drăguț – Ionescu Mihaela
  25. Mănoiu Gheorghe
  26. Balan Elena
  27. Dorin Adina Mioara
  28. Crăciun Ioan Sorin
  29. Balasz Bunel Gabriel
  30. Dan Ovidiu Alexandru
  31. Dinu Gabriel Laurențiu
  32. Dorin Ion
  33. Bîtea Mariana
  34. Cătănaș Claudia

 

 

 

 

Uniunea Națională pentru Progresul României – Organizația Județeană Brașov

  1. Ion – Dumitrescu Dumitru
  2. Olteanu Adrian
  3. Micu Ovidiu
  4. Melinte Silviu
  5. Cojocaru Gheorghe
  6. Lupu Ciprian – Daniel
  7. Weber Florentina – Iuliana
  8. Macavei Tania – Carmen
  9. Pâslaru Valentin
  10. Ștefu Ioan
  11. Bulgaru Victor
  12. Radu Liviu
  13. Rusu Florin – Nicolae
  14. Boltinescu Ion – Georgică
  15. Blaga Eugen
  16. Țolovici Adrian
  17. Hoju Petru – Iulian
  18. Marinescu Sorin
  19. Cosmuța Ioan – Stelian
  20. Garcea Ioan
  21. Grancea Alexandrina – Ghiorghița
  22. Drilea Claudiu
  23. Anghel Cristina – Gabriela
  24. Tampa Camelia
  25. Baciu Ioan
  26. Ștefan Sorinel
  27. Petre Ciprian
  28. Pop Laurian – Claudiu
  29. Roșioru Andrei
  30. Roșca Ancuța
  31. Baku Angela – Lăcrămioara
  32. Însurățelu Emanuela
  33. Nechiforiuc Doru – Bogdan
  34. Borca Cosmin Gheorghe

Partidul Național Liberal – Filiala Brașov

  1. Oprică Florentin-Adrian
  2. Țop-Ferghete Florentina Carmen
  3. Rusu Sebastian Mihai
  4. Cojocea Roxana
  5. Ciovică Octavian Eugen
  6. Mara Iulian
  7. Chifu Sergiu Marian
  8. Radu-Iov Constantin
  9. Bucur Ciprian Ionuț
  10. Bădulescu Sebastian Gabriel
  11. Durbacă Alexandrina Adina
  12. Râncu Nadia
  13. Diaconu Pamela Maria
  14. Constantin Doru Ștefan
  15. Nanu Mihai Codruț
  16. Năstase Bogdan Florin
  17. Vieriu Costel
  18. Chelbuță-Ban George Augustin
  19. Trifan Maria
  20. Rotaru Gheorghe
  21. Șoim Andrei Daniel
  22. Arnocz Tibor
  23. Goran Constantin
  24. Făgărășanu-Scurtu Liliana Cecilia
  25. Costea Florian
  26. Horvath Valentin Mihai
  27. Petcu Mirela Camelia
  28. Petrașco Vasile
  29. Chiricheș Andrei Ciprian
  30. Dumitru Ion
  31. Lukacs Laurențiu Constantin
  32. Stănescu Ortansa Natalia
  33. Barabas Peter Csabo
  34. Farcas Csaba Szoltan

Partidul Nostru

  1. Andronic Dorin
  2. Anghel Gheorghe
  3. Bara Attila
  4. Bejan Laurențiu Liviu
  5. Beldean Nicolae Laurențiu
  6. Boca Paul Marco
  7. Dinu Mihail Lucian
  8. Dumitru Florea Ciprian
  9. Georgescu Alexandru Cătălin
  10. Gherman Marilena Constanța
  11. Godri Mihai Robert
  12. Ichim Ciprian Radu
  13. Mezei Carmen Silvia
  14. Miclea George Ovidiu
  15. Sava Sorin Eugen
  16. Șerban Mihaela
  17. Zaharia Liviu

Partidul Social Democrat – Organizația Județeană Brașov

  1. Popa Răzvan
  2. Comșulea Eugen
  3. Patrașcu Lucian
  4. Tărăbuță Dumitru
  5. Duțu Tudor Alexandru
  6. Crivineanu Alexandra Ioana
  7. Stroe Ioan
  8. Bunghiuz Marius Ștefan
  9. Achim Gheorghe Silviu
  10. Bertea Anca Dora
  11. Urse Gabriela
  12. Bogdan Mircea
  13. Chicuș Constantin Alexandru
  14. Cornici Florin Mihai
  15. Muraru Daniel George
  16. Neagoe Marinela
  17. Fieraru Pavel
  18. Șerban Marilena
  19. Homorodeau Martin
  20. Pagu Daniel Marian
  21. Roman Vasile
  22. Raicovici Valerica
  23. Dănilă Elena
  24. Dragoman Aurora
  25. Liliac Costică
  26. Boitan Valeria
  27. Florea Ioan
  28. Șontică Gheorghe
  29. Boț Aurelia
  30. Cojenelu Vasile
  31. Mățăoanu Titi
  32. Boacă George
  33. Bulău Alexandru Ioan
  34. Nicoară Lucian Florin

 

Uniunea Democrată Maghiară din România – Organizația Județeană Brașov

  1. Toaso Imelda
  2. Barabas Laszlo
  3. Toro Tamas
  4. Petki Pal
  5. Hazi Eszter
  6. Szilveszter Henrietta
  7. Nadudvary Gheorghe- Augustin – Eugen
  8. Farkas Ana -Lili
  9. Sipos Agnes -Anna
  10. Reiff Zsuzsa –Piroska
  11. Szente Ladislau
  12. Ambrus Carol
  13. Bartha Reka-Emese
  14. Bartha Arpad
  15. Boda Ianos
  16. Vajda Zoltan- Ladislau
  17. Antal Csaba-Istvan
  18. Udvardi Arpad
  19. Koszta Iolan – Eniko
  20. Gavril Izabella
  21. Szoke Gyorke –Emese
  22. Bădău Tunde – Iren
  23. Marko Gabor –Iozsef
  24. Grepaly Emil-Csaba
  25. Oszvath Cecilia- Ana
  26. Szabo Maria-Magdolna
  27. Pakot Zoltan
  28. Cherecheș Adriana-Claudia
  29. Kiss Gizella
  30. Agoston Emerik
  31. Sogor Eniko- Elisabeta
  32. Csiky Iosif
  33. Solyom Elisabeta
  34. Varga Bela

 

Partidul Mișcarea Populară – Organizația Județeană Brașov

  1. Mihai Costel
  2. Neacșu Alexandru
  3. Hathazi Ladislau
  4. Antohe Marica George Adrian
  5. Mezdrea Vasile
  6. Țigănaș Teodora Mirela Diana
  7. Rusu Iulian
  8. Antohe Gheorghe Gabriel
  9. Negoiță Nicolae Raul
  10. Dima Laura Maria
  11. Lumînare Marius Ștefan
  12. Arsenie Florin
  13. Munteanu Daniela
  14. Sotiriade Dan Marin
  15. Marica Eugen
  16. Blendea Tudor Cristian
  17. Ștefan Răzvan Mihai
  18. Spiridon Dan Alexandru
  19. Radu Ana Maria
  20. Dobre Alexandru
  21. Andronic Cosmin Iulian
  22. Dan Daniel

 

 

Forumul Democrat al Germanilor din România

  1. Macedonschi Cristian
  2. Ungar Arnold
  3. Braun Werner
  4. Wittstock Eberhard-Wolfgang
  5. Hermel Edmond
  6. Șindilariu Thomas
  7. Wilk Elisa
  8. Dovâncă Mihai-Liviu
  9. Heigl Bernhard
  10. Obogeanu Cosmin-Alexandru-Dumitru
  11. Schlandt Hans-Eckard
  12. Binder Paul
  13. Marian Robert
  14. Seitz Klaus
  15. Hübner Dagmar
  16. Drotleff Dieter-Walter
  17. Hampel Binder Andrea Enikö
  18. Klein Albrecht-Gernot
  19. Marin Elisabeta
  20. Sudrigian Ralf
  21. Berbec Christel
  22. Lehni Werner-Bernhard
  23. Cristian Paul-Alexandru
  24. Kincses Tiberiu
  25. Zach Jürgen
  26. Boeriu Bettina-Lavinia
  27. Tantarean Emöke
  28. Marian Emil
  29. Rudolf Ortwin-Gerhard
  30. Ziriakus Dieter-Petru
  31. Roth Marius- Erich
  32. Boldi Simona-Antonela
  33. Zeimes Roland
  34. Răceu Paul

 

Partidul Social Românesc – Filiala Județeană Brașov

  1. Grusea Claudiu
  2. Arișanu Alin-Petruț
  3. Dinulescu Adrian
  4. Bucur Amalia-Maria
  5. Pătrășcanu Stelian-Iuliu
  6. Udrea Ionuț-Alexandru
  7. Buksa János
  8. Ciuparu Anca
  9. Zosin Dragoș-Cristian
  10. Tină Adrian-Constantin
  11. Arisanu Vlad Marian
  12. Beșchea Mădălina-Maria
  13. Mogoș Liviu-Alexandru
  14. Curteanu Dumitru-Lucian

 Partidul România Mare – Filiala Județeană Brașov

  1. Carchelan Vasea
  2. Nica Niculae
  3. Ţucă Ion
  4. Ursu Raluca
  5. Leizeriuc Bianca Florentina
  6. Stănescu Cristian
  7. Alexa Cristian
  8. Leizeriuc Nicolae Ovidiu
  9. Ursu Constantin

Partidul Alianța Liberalilor și Democraților din România – Filiala Județeană Brașov

  1. Atomei Adrian
  2. Boriceanu Mircea
  3. Leca Radu Laurenţiu
  4. Negriţoiu Sergiu
  5. Bratosin Laura Ioana
  6. Damşa Ionel Marin
  7. Ciocan Ovidiu
  8. Buican George Răzvan
  9. Onu Liliana
  10. Popa Gheorghe
  11. Sârghie Ovidiu
  12. Szigeti Andrei
  13. Luca Vlad Bogdan
  14. Scriminţ Adrian
  15. Buţan Horaţiu Eduard
  16. Fătu Ioan
  17. Domocos Bogdan Ioan Nicolae
  18. Paraschiv Paul Dan
  19. Ionescu Alexandru Cristian
  20. Duguleană Constantin
  21. Bebelea Maria
  22. Busuioc Ionuţ Elvis
  23. Filofie Flavia
  24. Biea Elena Adriana
  25. Oancea Sorin Andrei
  26. Filofie Ioana Mihaela
  27. Schiopu Eva Iboia
  28. Todirişcă Mariana Daniela
  29. Boricean Alexandru
  30. Preda Magdalena Ioana
  31. Precu Marius
  32. Albu Diana Lucia
  33. Burduja Vasile
  34. Oprea Alecsandra Eugenia

Șovăială Șerban – candidat independent

 Partidul Național Democrat – Organizația Județeană Brașov

  1. Grădinar Ion Ovidiu
  2. Stoian Dan George
  3. Petre Cornelia
  4. Marcu Adrian
  5. Dragu Ştefan
  6. Banciu Florin
  7. Leonte Mircea
  8. Grădinar Carmen
  9. David Vasile
  10. Bertea Teodor
  11. Aflorei Florin
  12. Pogaciu Elena Romana
  13. Hossu Doina Maria
  14. Banciu Simion
  15. Biro Dionisie
  16. Mocanu Mariana
  17. Nedelcu Georgeta
  18. Şerban Elena
  19. Badea Laurenţiu Nicolae
  20. Zota Antonela Maria
  21. Duca Delia Monica
  22. Marcu Elena
  23. Podar Letitia Daniela
  24. Tabacariu Cornel
  25. Lovasi Mihai
  26. Stanica Loredana Mihaela
  27. Horea Florin Daniel
  28. Nedelcu Alexandru
  29. Hau Constantin Claudiu
  30. Stanica Robert Alexandru
  31. Teodorescu Emil
  32. David Adrian

 

Partidul Puterii Umaniste ( Social Liberal) – Filiala Brașov

  1. Becheanu Paul
  2. Lupu Gabriela
  3. Cioacă Liliana
  4. Croitoru Laurenţiu
  5. Prunache Mihaela Corina
  6. Vas Aurica Petronela
  7. Popica Lorena Bianca
  8. Lucaciu Emil

 

 

 

Distribuie dacă îți place!
  1. Domnul Sebastian Dan ar fi interesant sa stim si profesiile celor ce vor sa ne conduca in urmatoarea perioada.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.