Braşovul şi-a luat adio de la echipa de fotbal a Corona

Braşovul şi-a luat adio de la echipa de fotbal a Corona

fotbal coronaAstăzi, a avut loc Adunarea Generală Extraordinară a acționarilor și membrilor clubului ASC Corona 2010 Braşov, prilej cu care au fost analizate evoluțiile sportivilor de la fiecare secție în parte atât din punct de vedere sportiv cât și managerial.

„Având în vedere evoluţia în sezonul competitonal 2013-2014 la secția fotbal, unde s-au cumulat numeroase greșeli de management, iar rezultatele sportive au fost dezamăgitoare, s-a decis în unanimitate desființarea secţiei de fotbal din cadrul ASC Corona 2010. Acționariatul ASC Corona 2010, împreună cu conducerea clubului și a secției de fotbal, dorește să mulțumească tuturor celor care au sprijinit până acum activitatea fotbalistică la acest club, vrea să mulțumească totodată şi forurilor fotbalistice din România pentru colaborarea avută”, a precizat Emilian Cernica, preşedintele ASC Corona 2010 Braşov.

Acesta a mai spus că ASC Corona 2010 Braşov a jucat toate meciurile doar pe teren, a respectat competiţia până la final „chiar dacă nu o dată comisiile FRF au dat hotărâri în detrimentul clubului nostru, aspecte care vor face obiectul unor demersuri juridice ulterioare”, „Clubul nostru  a făcut tot ce a depins de el pentru că rezultatele din Liga1 care produc efecte în clasamentul final să fie doar cele de pe teren, fără  a fi lăsat loc de interpretare, evoluţiile echipei desfăşurându-se într-un total spirit al fair-play-ului, unul din beneficiarii atitudinii noastre corecte fiind și clubul emblema al orașului, FC Braşov”, a mai subliniat Cernica.

Loading...
 1. Ineptul Scripcaru s-a distrat pe banii brașovenilor.

  Reply
 2. […] asume”, a susținut George Scripcaru. Retrogradarea în Liga a 2-a la finalul sezonului 2013-2014 i-a determinat pe cei care conduc destinele clubului braşovean să renunţe total la echipa de fot…, iar formaţia să fie dezafiliată de la Federația Română de […]

  Reply
 3. […] asume”, a susținut George Scripcaru. Retrogradarea în Liga a 2-a la finalul sezonului 2013-2014 i-a determinat pe cei care conduc destinele clubului braşovean să renunţe total la echipa de fot…, iar formaţia să fie dezafiliată de la Federația Română de […]

  Reply
 4. […] asume”, a susținut George Scripcaru. Retrogradarea în Liga a 2-a la finalul sezonului 2013-2014 i-a determinat pe cei care conduc destinele clubului braşovean să renunţe total la echipa de fot…, iar formaţia să fie dezafiliată de la Federația Română de […]

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.