FC Braşov a ajuns ciuca bătăilor în Liga I. Chiajna a câştigat cu 2-1 (0-1)

FC Braşov a suferit o înfrângere umilitoare în compania Concordia Chiajna, scor final 2-1 (0-1). Dupa o prima repriza in care au controlat jocul, elevii lui Daniel Isaila au pierdut meciul.

Brasovenii au inceput excelent meciul, iar Buga l-a executat pe portarul gazdelor in minutul 2, cu un sut de la marginea careului. Brasovenii au continuat sa atace, insa Kanu in doua randuri, Majernik si Hadnagy au ratat ocazii imense de a majora scorul. Din minutul 44, brasovenii au evoluat in inferioritate numerica, Hadnagy fiind eliminat corect pentru doua cartonase galbene.

In superioritate numerica, gazdele au intors rezultatul, gratie golurilor marcate de Baltoi (55) si Vitinha (67). Cristescu a ratat singur cu portarul in minutul 71, iar final, desi au luat cu asalt careul gazelor, brasovenii nu au mai gasit drumul spre gol. S-a terminat 1-2, iar Concordia obtine prima victorie din istorie in Liga I.